Anestol Pomad Krem Kullanımı

Anestol Pomad Krem Ne İşe Yarar?

Anestol Pomad son zamanlarda adını en sık duyduğumuz kremler içerisinde yer almaktadır. %5 lidokain etken maddesi içeren ve propil paraben, polietilen glikol, propilen glikol ve metil paraben içeren anestezik yapılı bir kremdir. Güçlü etkilere sahip olan krem uygulandığı bölgede kısa sürede geçici uyuşmalar sağlar. Son yıllarda özellikle bölgesel uyuşma işlemleri için en çok tercih edilen üründür. Mutlaka doktor tavsiyelerine göre kullanılması gereklidir.

Anestol Pomad Ne İşe Yarar?

Lokal anestezikler ve antipruritikler grubunda yer alan Anestol Pomad krem bölgesel uyuşma sağlar ve kaşıntıyı önleyici ilaçlar kategorisindedir.

Deri ve mukozada meydana gelen yüzeysel yanıkların tedavisinde; anüs, dudak, meme ucu gibi bölgelerdeki ağrı ve çatlakların giderilmesinde; farklı sebeplerden ortaya çıkan kaşıntıların giderilmesinde ve soluk borusuna tüp yerleştirme işlemi esnasında kaydırıcı olarak kullanılan bir kremdir.

Yukarda belirttiklerimizin yanı sıra günlük birçok işlemden önce ve sonrada Anestol Pomad krem kullanılmaktadır. Genellikle kısmi uyuşturma ve ağrı hissini azaltmak için: ağda, epilasyon, lazer epilasyon, kulak – burun delme, piercing taktırma ve dövme yaptırma işlemlerinden önce kullanılmaktadır.

Cinsel İlişki ve Anestol Pomad Krem

Anestol Pomad krem ilk cinsel ilişki öncesinde de acıyı hafifletmek amacıyla tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra verdiği uyuşukluk hissi ve az hissizlik özellikleri nedeniyle geciktirici olarak da tercih edilmektedir. Ancak Anestol Pomad krem bir geciktirici değildir ve uzmanlar uzun süre kremin geciktirici gibi kullanılmasının ilerleyen süreçte olumsuz sonuçlar doğuracağı konusunda uyarıyor. Anestol Pomad kremin az miktarda uygulanması bile peniste güçlü bir hissizlik etkisi yaratacağından aşırıya kaçılmasının tehlikeli olduğu vurgulanıyor.

Anestol Pomad Krem Nasıl Uygulanmalıdır?

Anestol Pomad krem kullanım alanları çok geniş bir ilaç olduğu için birden fazla kullanım önerisi vardır. Ancak unutulmamalıdır ki Anestol Pomad küçük yüzeylerde etkili olan bir kremdir ve uygulamalar geniş yüzeylere yapılmamalıdır. Uygulama öncesinde uygulama yapılacak bölge mutlaka yıkanmalı ve iyice kurulanmalıdır. Uygulanacak bölgeye kremden az miktarda eşit dağılacak şekilde sürülmelidir. Anestol Pomad kremin uyuşturucu etkisi 15 dakika içerisinde ortaya çıkacak ve ortalama 3 saat boyunca hissizlik devam edecektir.

Cinsel ilişki öncesinde vajinaya Anestol Pomad uygulanacak ise mutlaka doktora danışılmalıdır ve doz aşımı olmamasına özen gösterilmelidir. Krem cinsel ilişkiden 15 dakika önce vajinanın içerisine bir miktar uygulanmalıdır.

Hemoroid ağrıları için de Anestol Pomad sıkça tercih edilen bir ilaçtır. Krem hemoroid ağrılarını azaltmak için bölgenin dışa belirtilen miktarda uygulanmalıdır.

Anestol Pomad Krem Yan Etkileri

Anestol Pomad güçlü etkilere sahip olduğu kadar güçlü yan etkilere sahip bir kremdir. Bu nedenle doktor kontrolünde de kullanılsa aşağıdaki durumlar yaşandığında kremin kullanımı hemen kesilmeli ve mutlaka doktora bildirilmelidir. Yan etkileri şu şekildedir:

  • Baş dönmesi
  • Ciltte kızarıklık, kaşıntı ve kuruluk
  • Sinirlilik hali
  • Görme bozuklukları
  • Titreme ve nöbet

Ayrıca Anestol Pomad cilde sürüldükten sonra emilmesi nedeniyle kana karışabilir ve zehirlenmelere neden olabilir. Bu nedenle kullanırken mutlaka dikkatli olunmalıdır ve aşırı dozda uygulama yapılmamalıdır.

Anestol Pomad emilip kana geçtiğinden hamile annelerin kullanılması önerilmeyen bir kremdir. Aynı şekilde emziren annelerinde Anestol Pomad kullanması tavsiye edilmez. Anestol Pomad yanıklara ve açık yara uygulanması tavsiye edilmeyen bir kremdir. Doktor önerisi olmadığı sürece kesinlikle çocuk ve bebeklere uygulanmamalıdır. Anestol Pomad yüze sürülmesi uygun olmayan bir kremdir. Ağız ve göz çevresi ile temasından kaçınılmalıdır. Evde çocukların erimeyeceği yerlerde muhafaza edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Kürtaj Kaçıncı Haftaya Kadar Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hiç yorum yapılmamış, yorum yazmak ister misin?

Bu yazıya yorum yap