BİMER İletişim Telefon Numarası ve WhatsApp Hattı

BİMER İletişim Telefon Numarası ve WhatsApp Hattı

Başbakanlık İletişim Merkezi olarak hizmet veren BİMER, vatandaş ile devlet arasında ki iletişimi daha aktif bir şekilde sağlayarak, kişilerin istek, talep ve şikayetlerini dile getirebilmelerini kolaylaştırmaktadır. Devletin vatandaşına daha hızlı ve daha kolay hizmet sağlamak amacıyla tasarlanan bu program sayesinde halkla ilişkiler daha kaliteli bir şekilde yürütülerek vatandaşların sorunları kısa süre içinde çözüme kavuşturulur. Peki, BİMER’e şikâyet başvurusu nasıl yapılır? BIMER İletişim Telefon Numarası ve WhatsApp Hattı numaraları nelerdir? İşte en çok merak edilen bu soruların yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

2006 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan BİMER, son teknoloji sistemleriyle donatıldığı için tüm başvurular çok kısa bir süre içinde sonuçlandırılmaktadır. Her ne olursa olsun tüm vatandaşların talep, istek, ihbar ve şikayetlerini kolayca yapabilecekleri BİMER sistemleri, gelişen teknolojiyle birlikte an ve an kendini entegre etmeye devam ediyor. Böylece kişi veya kurumlarla yaşanan sorun yaşayan vatandaşlar, bu sorunların bir an önce çözüme kavuşması için herhangi bir aracı kurum olmadan devlete direk olarak ulaşabiliyor.

BİMER İletişim Bilgileri

24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından “Başbakanlık Makamı” lav edilmiş ve bu makamın tüm yetkileri Cumhurbaşkanlığı makamına devredilmiştir. Dolayısı ile BİMER’in tüm yetkileri ve şikâyet mekanizması da Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olan CİMER’e bağlanmıştır. Vatandaşlara tanınan dilekçe ve bilgi edinme hakkı kapsamında vatandaş odaklı yapılan tüm çalışmalar ve devlet-vatandaş ilişkisinin açık tutulmasının bundan sonraki adresi de CİMER olmuştur. Yapılan tüm müracaatlar bu tarihten itibaren Cumhurbaşkanlığı tarafından koordine ve takip edilmektedir.

BİMER’e telefonla yapılacak olan tüm müracaatlar ALO 150 hattının aranmasıyla kolayca gerçekleştirilmektedir. ALO 150 hattını hangi ilden ararsanız, o ilin valiliği bünyesindeki halka ilişkiler dairesi tarafından yürütülmektedir.

BİMER İletişim Telefon Numarası

ALO 150

BİMER WhatsApp Hattı

BİMER’e Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, mavi kartlılar ve karşılılık esası göstermek şartıyla Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kişiler başvuru yakabilmektedir. Başvuru kanalları ise, telefon, internet, mektup, faks veya şahsen kabul edilmektedir. Bu iletişim kanaları dışında BİMER whatsaap hattı maalesef bulunmuyor. ALO 150 dışında BIMER iletişim formu aracılığıyla da istek, talep, şikâyet ve ihbarlarınız yapabilirsiniz.

BİMER İletişim Formu

https://www.cimer.gov.tr/

BİMER Şahsen Başvuru Adresi

T.C. Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
Kızılay Ek Bina B Blok P.K.:06640 Kızılay/Ankara ‘dır.

Bir önceki yazımız olan CİMER İletişim Telefon Numarası ve WhatsApp Hattı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hiç yorum yapılmamış, yorum yazmak ister misin?

Bu yazıya yorum yap