Burun Estetiği Fiyatları 2020

Burun Estetiği Fiyatları 2020

Bazen estetik kaygıyla bazen de solunum açısından yaşanan sıkıntılar sonucu kişiler son çare olarak burun estetiği yaptırmayı düşünüyor. Tıp literatüründe “Rinoplasti” olarak adlandırılan burun estetiği ameliyatları, duyulan rahatsızlığa göre birçok farklı teknikle yapılabiliyor. Bu teknikler uygulanırken kimi zaman sadece burun kıkırdağına müdahale edilirken kimi zamanda burun kemiğini de müdahale edilmesi gerekiyor. Dolayısıyla burun estetiği fiyatları da gerçekleştirilecek bu estetik operasyonun şekline göre farklılık gösteriyor.
Türkiye’nin birçok şehrinde kolayca gerçekleştirilen burun estetiği operasyonları daha çok özel sağlık merkezlerinde uzman estetisyenler tarafından yapılıyor. Her ne kadar estetik görünüm için tercih edilen bir operasyon olsa da sonuçta tıbbi bir müdahale gerektiren burun operasyonları için Sağlık Bakanlığından onaylı ve uzman estetik cerrahların bulunduğu kliniklerde burun estetiği ameliyatı yaptırmanızı öneriyoruz.

Burun Estetiği Ameliyatı Neden Yapılır?

Hem ülkemize hem de dünya geneline baktığımızda burun estetiğinin daha çok güzellik kaygısıyla yapıldığını görüyoruz. Estetik amaçlı yapılan burun ameliyatları tamamen kişisel tercihe göre yapılır ve birçok sigorta şirketi operasyon ücretini karşılamaz. Halbuki burun estetiği daha birçok sebepten dolayı yapılmaktadır. Bu sebepler şunlardır:

Doğumda ve doğum sonrasında gelişmiş bir şekil bozukluğundan dolayı nefes alıp vermede problemler karşılaşılınca, burun estetiği ameliyatına gerek duyulabilir. Bu şekil bozukluğu gözle görülebilir olabildiği gibi bazen de burnun iç kısmında yer alan ve dışarıdan bakınca fark edilmeyen bir bozukluk da olabilir.

Burun estetiği ameliyatının yapılmasının ikinci sebebi ise; burnun görünümünde ve kemik kısmında bir eğrilik veya çıkıklığın olması, burun yapısının normalden çok daha büyük olması gibi nedenler sayılabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çoğunlukla genel anestezi altında yapılan burun estetiği ameliyatları ufak operasyonlar için lokal anestezi de kullanılabilir. Lokal anestezi tercih edilen operasyonlar genellikle ufak dokunuşlar gerektiren şekil bozukluklarını düzeltmek içindir. Günümüzde yaygın olarak 2 farklı teknikle burun estetiği ameliyatları yapılmaktadır.

Bunlardan birincisi; “açık rinoplasti” denilen ve burun delikleri arasından küçük bir kesi açılarak cerrahın görüş açısını artırmak için uygulanan tekniktir. Bu teknik daha çok şekil bozukluğunun çok ileri düzeyde olduğu durumlarda ve daha önce farklı bir burun operasyonu geçirmiş olan kişilerde tercih edilir. Bu tekniğin en büyük avantajı cerrahın görüş alanının oldukça geniş çapta olmasıdır. Ancak hastanın iyileşme süresi oldukça uzundur. Ayrıca açık teknikle yapılan operasyonlar sonrası yüzde oluşan ödem, şişlik ve morluklar çok daha büyük boyutlardadır.

İkinci teknik ise; “kapalı rinoplasti”dir. Bu teknikte atılan kesi burun delikleri arasında kalacak şekilde atılır ve cerrahın görüş açısı oldukça dardır. Fakat iyileşme süreci açık tekniğe göre çok daha kısadır ve operasyon sonrası dikiş izleri kalmaz. Bu teknik genellikle şekil bozukluğunun çok küçük boyutlarda olması durumlarda tercih edilmektedir.

Burun Estetiğini Devlet Karşılar Mı?

Bu soruya bir sonraki makalemizde cevap vereceğiz. Bizi takip edin.

Bir önceki yazımız olan Spotify Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ve WhatsApp Hattı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hiç yorum yapılmamış, yorum yazmak ister misin?

Bu yazıya yorum yap