CİMER İletişim Telefon Numarası ve WhatsApp Hattı

CİMER İletişim Telefon Numarası ve WhatsApp Hattı

Ülkemizde Cumhurbaşkanlığı seçim sistemi değiştirilmiş olup artık halkın oylarıyla halkı temsil eden yeni bir sisteme geçiş yapılmıştır. Cumhurbaşkanı’nı halkın seçmesi ve seçilen kişinin 5 yıl boyunca bu görevde bulunarak hem halkın temsilcisi hem de devleti yöneten en üst makam olması demokratik yollarla belirlenmektedir. Vatandaşların tüm sorun, şikâyet ve isteklerini kolayca Cumhurbaşkanlığı makamına iletebilmesi için de Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) kurulmuştur. Peki, CIMER İletişim Telefon Numarası ve WhatsApp Hattı numaraları nelerdir? İşte bugünkü yazımızda CİMER iletişim bilgilerini ve CİMER’e nasıl başvuru yapılacağı hakkında ki detaylara değineceğiz.

Cumhurbaşkanlığı’nın her geçen gün halkın sesini dinlemek ve halkın isteklerini ilk ağızdan duymak için yeni sistemler geliştirmekte ve vatandaşlara en kısa sürede dönüş yaparak iletilen sorunların hızlıca çözüme ulaşması için çok sayıda ki memur ile hizmet vermektedir. Tıpkı Başbakanlık İletişim Merkezi BİMER gibi CİMER’e başvuran vatandaşların sorunları en geç 30 gün içinde cevaplanma çalışılmaktadır.

Günümüzde oldukça sık kullanılan bir iletişim merkezi olan CİMER sayesinde halk direk olarak devletin en üst birimine ulaşmakta ve taleplerini ve şikayetlerini bu merkez aracılığıyla Cumhurbaşkanına iletebilmektedir. Böylece halk ile Cumhurbaşkanı sürekli iletişim halinde olarak iletilen talepler daha kolay ve hızlı çözülmektedir.

CIMER İletişim Bilgileri

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne ulaşıp istek, şikâyet ve taleplerinizi iletebileceğiniz bir telefon numarası daha önceleri bulunmuyordu. Ancak yapılan güncellemelerle birlikte “150” “numaralı çağrı merkez akta hale getirili ve halkın talepleri ve isteklerine daha hızlı bir şekilde çözüm sunulmaya başlanmış oldu.
Bu iletişim numarası dışında e-devlet üzerinden de Cumhurbaşkanlığı web sitesine giriş yapılabilir ve CİMER başvuru formu aracılığıyla istek, şikâyet ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

CİMER İletişim Formu

https://www.cimer.gov.tr

CİMER WhatsApp Hattı

Halkın sorunlarını dinlemek, talep ve isteklerini çözüme kavuşturmak amacıyla kurulan CİMER’in şu an için herhangi bir whatsaap hattı bulunmuyor. CİMER’e ulaşmak, sorun, istek, talep ve şikayetlerinizi iletmek için yukarıda verdiğimiz CİMER İletişim formunu doldurmanız yeterli olmaktadır. CİMER tarafında tüm talepler değerlendirilmekte ve en kısa süre içinde size dönüş sağlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Apple Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ve WhatsApp Hattı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 yorum yapılmış.

  1. Ahmet cerit 20 Ekim 2019

Bu yazıya yorum yap