Erkek Saç Modelleri 2020

Erkek Saç Modelleri 2020

2020 yılına yaklaştığımız şu günlerde yavaş yavaş yeni yıl trendleri belli olmaya başlıyor. İnsanların dış görünüşleri konusunda bir hayli hassas oldukları bu dönemde hem kadınlar hem de erkekler modayı yakından takip ediyor ve uyguluyor. Giyim modasında olduğu gibi saç stillerinde de 2020 trendleri artık kullanılmaya başlanıyor.
Erkeklerde saç stillerinin belirlenmesinde genellikle saçın canlı ve bakımlı görünmesi ilk tercih sebebi oluyor. Bunun yanı sıra daha kolay şekil verilebilen ve yerde kolaylıkla kullanılabilen modeller erkekler arasında yaygın olarak tercih ediliyor. Ayrıca erkeklerin seçtikleri sakal modelleri de saç modelleri üzerinde etkili oluyor. Gelin şimdi 2020 yılında yaygın olarak kullanılacak erkek saç modellerine göz atalım…

Buzzy Saç Modeli

Buzzy Saç Modeli

Buzzy saç modeli son yıllarda trend olan kısa erkek saç modelleri arasında yer almaktadır. Bu modelde saçın üst kısmı yanlara göre daha uzundur ve yanlar kademeli olarak kısalmaktadır. Buzzy saç modeli görünüşü nedeniyle hem sportif hem de modern bir kesim türüdür. Kısa saç modelini seven erkekler bu saç modelini 2020 yılında kullanabilirler.

Klasik Kısa Saç

Erkek Kısa Saç Model

Dünyanın her yerinde kısa saç modellerinin daha çok tercih edilmeye başlamasıyla birlikte klasik kısa saç modeli de yeniden moda olmuştur. Bu saç modelinde saçlar 3 numaradır ve her yeri eşit şekilde kesilmiştir. Özellikle kirli sakal ve top sakal ile çok sık kullanılan klasik kısa saç modeli 2020 yılında da birçok erkeğin ilk tercihi olacaktır.

Undercut Saç Modeli

Undercut Saç Model

Undercut saç modeli özellikle 2019 yılında çok tercih edilen bir model olmuştur ve 2020 yılına da damgasını vuracak saç modelleri arasında yerini almaktadır. Undercut saç modeli özellikle kısa saçtan hoşlanmayan erkeklerin sıklıkla kullandığı modeldir. Bu modelde saçın ön ve üst kısmı şekil verecek kadar uzundur ve yanlara isteğe bağlı kısalıkta tercih edilebilir. Saçlarıyla uğraşmayı seven ve dışarı çıkmadan önce saçlarına özen gösteren erkeklerin tercih ettiği bir modeldir.

Fade Model

Fade Saç Model

Fade saç modeli genellikle sıfırlama saç kesimi olarak da bilinmektedir. Bunun nedeni saçın enseden üst kısma doğru uzayarak gitmesi ve üst kısmın orta ya da uzun boyda kesilmesidir. Fade saç modelinde ense bölümü genellikle sıfırıdır. Genellikle orta boy üst kısım ile tercih edilen bir saç modelidir. Günlük kullanımda kolay ve hızlı olması nedeniyle sıkça tercih edilir.

Asimetrik Saç Modeli

Asimetrik saç modeli 2019 yılının en trend saç modellerinden biridir ve 2020 yılında da trend saç modelleri arasında yer almaktadır. Genellikle uzun saçlı erkekler tarafından tercih edilen bir modeldir. Bu modelde saçın sağ ve sol kısmı birbirinden farklı uzunluklara sahiptir ve herhangi bir tarafa ayrılarak kullanımı kolaydır.

Kıvırcık Salaş Saç Modeli

Erkek Kıvırcık Salaş Saç Model

2019 yılında özellikle ünlüler tarafından sıkça tercih edilen kıvırcık salaş saç modeli 2020 yılında da en trend saç modelleri arasında yer alacaktır. Bu saç modelini genellikle kıvırcık saçlı erkekler tercih etmektedir. Kıvırcık salaş saç modelinde üst kısımlar orta ve uzun boydadır, yanlar ve arka ise genellikle kısa tercih edilmektedir. Doğal bukleleri olan erkeklerin sıkça tercih ettiği kıvırcık salaş model banyo sonrasında küçük bir zaman ayırarak kolayca kullanabileceğiniz bir modeldir.

Orta Boy Saç Modeli

Erkek Orta Boy Saç Model

Özellikle gür saçlı erkeklerin sıkça tercih ettikleri bu model 2020 yılı erkek saç modasında da yerini korumaktadır. Doğal bir görünümü olan orta boy saç modeli şekillendirmesi de kolay olduğu için birçok erkek tarafından tercih edilmektedir. Saçlarınız nemliyken yapacağınız şekillendirme işlemi sonrasında kabarmadan kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saçların Çabuk Uzaması İçin Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hiç yorum yapılmamış, yorum yazmak ister misin?

Bu yazıya yorum yap