Madecassol Krem Kullanımı ve Cilde Faydaları

“Madecassol Krem ile cilt üzerindeki yara dokularını onararak, yara ve yanıkların sebep olduğu izleri ve lekeleri iyileştirebilirsiniz. Akne skarlarından, cilt çatlakları tedavisine kadar geniş bir kullanım alanına sahip merhem cilt lekesi tedavisinde en etkili biçimde kullanılan pomaddır.”

Madecassol Krem Nedir?

Bilimsel adı Centalla Asiatica olan Türkçe’de Gotu Kola olarak geçen bitkinin özleriyle üretilen bir kremdir.
Madecassol Krem kimyasal tıbbın ürettiği cilt üzerindeki yaraları, izleri, çatlakları, sivilceleri ve sebep oldukları yara izlerini iyileştirmek amaçlı üretilmiş bir kremdir.

Akne, ergenlik sivilceleri, cilt çatlaklarından tutun da lekelere kadar oldukça geniş bir kullanım alanına sahip bu merhem sivilce gibi sorunlarda birebir çözüm olarak adlandırılan nadir ürünlerdendir.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Madecassol Krem yukarıda da belirttiğim gibi tamamen vücuttaki cilt sorunlarını giderme amaçlı üretilmiş bir üründür. Cilt hücrelerini yenileyerek yara izlerinin ve sivilce türü büyük cilt sorunlarının son bulmasını sağlamaktadır.

Pek çok kozmetik üründen farklı olarak genellikle cildiye doktorları tarafından reçete edilen hücre yenileyici ve onarıcı olan Madecassol, daha çok medikal özellik taşıdığından etkisi oldukça fazladır. Kimileri bu kreme cilt sorunlarını kesin gideren ürün olarak tanısa da her cilt tipi aynı olmadığından herkeste aynı etkiyi göstermesini söylemek oldukça zordur. Çözüm süreci kişiden kişiye değişiklik gösteren kremi almak istiyorsanız cildiye hekiminize başvurmadan işlem yapmayın eğer hekiminiz uygun görürse kendisinden reçete vermesini talep edebilirsiniz.

Gotu kola bitkisinin güzel kokusu sebebiyle, yine birçok merheme oranla çok daha güzel kokusu olmasıyla beraber her evde olması gereken ürünlerden biridir.

Madecassol Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Ürünün üretiminde gotu kola kullanılmasıyla beraber doktorların önerdiği nadir bitkisel özellikli medikal kozmetik ürünüdür. Bitkisel özellikli olduğu ve herhangi bir kimyasal veya katkı maddesi olmadığı için ürünün herhangi bir yan etkisi yoktur.
Kullanım alanları nelerdir?

Oldukça fazla kullanım alanı olan bu kremin birkaç kullanım alanından bahsedeceğim.

Hamilelikte oluşan yani cilt gerilemesinden oluşan yara ve çatlaklarda, soğuk ve sıcak hava değişiminin etkisiyle oluşan eller ve yüzdeki damar çatlamaları, yanlış uygulanan tıbbi uygulamalar (solaryum, lazer vb.) nedeniyle oluşan yara izleri, sivilceler, akneler ve oluşturdukları akne izlerinin giderilmesinde Madescassol krem en çok önerilen ürünlerden biridir.

Madecassol Krem Ürün Uyarıları ve Bilgilendirme
Günde en fazla 2 kez kullanılmalıdır, sonuç olarak ne kadar doğal olsa da bu bir ilaç, fazla kullanımda oluşabilecek yan etkiler kalıcı sonuçlar bırakabilir. Cildinize temas ettirdiğiniz krem türü kozmetik ürünlerde bu hususu hep göz önünde tutmalısınız. Ürün kullanımında yukarıda da belirttiğim gibi kesinlikle bir hekim tarafından onaylı şekilde yapılmalıdır, aksini yapacaksanız bile yaranın yara izine dönüştüğünden emin olduktan sonra uygulamaya başlayın.

Kremi sürdükten sonra bir süre cildin onu emmesini beklemelisiniz, cildiniz kremi emdikten sonra ki bu süre yaklaşık 20 – 45 dakika arası cilt tipinize göre değişiklik göstermekte olup cildiniz emdikten sonra ılık bir suyla tamamen temizleyin.
Ürünü asla göze temas ettirmemelisiniz, teması halinde bol su ile yıkayınız tehlikeli sonuçlar oluşturabilir.
Ürünün gebelik / emzirme döneminde kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ürün meme başı için kullanılacaksa bebeği emzirmeden önce güzelce temizlemelisiniz.

Madecassol Krem Ürün Uyarıları ve Bilgilendirme

Madecassol Krem Nasıl kullanılır?

Madescassol kremin nasıl kullanılacağı, hangi amaçla kullanılacağı farklılık göstermekle birlikte genel kullanım alanı olan yara izlerine kullanılacaksa yara izinin üzerine ince bir tabaka olacak şekilde sürülmelidir. Kesinlikle açık yara üzerine sürülmemelidir, yaranın kapanmasını bekleyin aksi taktirde yaranın daha da kötü duruma gitmesine sebebiyet verebilirsiniz.

Yaraların eski ve yeni olması durumuna göre iyileşme süreci farklılık gösterebilir. Örneğin eski bir çatlaktansa yeni bir yara izini iyileştirmesi daha kısa sürecektir.

İlaç Etken Maddesi: Centella asiatica ekstresi
İlaç Marka İsmi: MADECASSOL Merhem 40 gr
Madecassol Krem İlaç fiyatı: Eczanelerde 21TL’dir(2019)

Bir önceki yazımız olan Sıcak Boyun Düzleşmesine İyi Gelir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 yorum yapılmış.

  1. Nuran 16 Mart 2019

Bu yazıya yorum yap