Mansur Yavaş İletişim Telefon Numarası ve WhatsApp Hattı

Mansur Yavaş İletişim Telefon Numarası ve WhatsApp Hattı

Şimdilerde CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı görevini yürütmekte olan Mansur Yavaş, 2019 yerel seçimlerinden önce 1999-2009 yılları arasında Ankara’nın Beypazarı ilçesinin Belediye Başkanlığı’nı yapmaktaydı.
Siyasi kariyerine Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam eden siyasetçi, Ankara ve halk için yaptığı icraatlerle oldukça fazla gündeme gelmekte ve dikkat çekmektedir. Bugünkü yazımızda sizlerle Mansur Yavaş hakkındaki bilgileri ve Mansur Yavaş’ın iletişim adreslerini paylaşacağız.

Mansur Yavaş Kimdir?

23 Mayıs 1955(64 yaşında) yılında Ankara’nın Beypazarı ilçesinde doğan Mansur Yavaş, Havva Yavaş ve Ahmet Sadık Yavaş’ın çocuğudur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini dünyaya geldiği ilçe olan Beypazarı’nda tamamlamış ve üniversite eğitimi için İstanbul’a gelmiştir. 1979 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanan Yavaş, lisans eğitimini dört senede tamamlamış ve meslek hayatına avukat olarak başlamıştır. Askerliğini bitirdikten sonra Beypazarı’na dönüp doğduğu ilçede 13 sene boyunca serbest avukatlık yapmıştır.

Memleketine döndükten bir süre sonra siyasete olan ilgisi dolayısıyla Beypazarı Belediye Meclisi’ne girerek meclis üyeliği yapmıştır. 1989 ila 1994 seneleri arasında meclis üyeliği yaptıktan sonra 1994 yılında Beypazarı Belediye Başkanlığı seçimlerine aday olmuştur. MHP’den aday olan Yavaş, bu yerel seçimde kaybetmiştir.

18 Nisan 1999 yerel seçimlerine tekrar aday olan Mansur Yavaş, %50’nin üzerinde oy alarak bu seçimi zaferle sonuçlandırmıştır. 8500 olarak Beypazarı Belediye Başkanlığı görevine geldikten sonra ilçede yaptığı çalışmalar ve icraatler neticesinde Belediye Başkanlığı’nda değerli başarılar elde etmiştir. Bunlardan biri Beypazarı’nın tarihi dokusunu koruması ve tarihi Beypazarı konaklarının restorasyonları icraatleriyle “2001 Yılının En İyi Yerel Yöneticisi” ünvanını almasıdır. Beypazarı için yapmış olduğu çalışmalar, doğduğu ilçeyi Türkiye’nin en güzel on ilçesinden biri yapmıştır. Bunun yanında doğa savaşçıları tarafından kendisine “Çevre Ödülü” takdim edilmiştir. Sadece belediyecilikte yaptığı çalışmalarla değil, TDK tarafından Türkçe’nin korunması gerekçesiyle kendisine verilen “Onur Ödülü” de sosyal hayattaki başarılarına örnektir. Yine 24 Eylül 2004 yılında TÜSİAV tarafından kendisine “Yılın Belediye Başkanı” ödülü layık görülmüştür.

18 Nisan 2004 senesinde tekrarlanan Belediye Başkanlığı yerel seçimlerine tekrar adaylığını koymuş ve tekrar %55 oy oranı ile kazanarak Beypazarı Belediye Başkanı görevine devam etmiştir. İki dönem boyunca Beypazarı Belediye Başkanlığı yapan Mansur Yavaş, 29 Mart 2009 senesinde yapılan yerel seçimde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olmuştur. MHP’den aday olan Yavaş, sadece %27 oy oranı ile seçimi üçüncü olarak bitirmiştir. 1989 ve 2013 tarihleri arasında MHP ile birlikte olan siyasetçi, 2014 yerel seçimlerinde aday gösterilmemesi üzerine 21 Aralık 2013 yılında CHP Merkez Yönetim Kurulu kararıyla Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğine aday olmuş ve kabul edilmiştir. CHP üyeliğine kabul edildikten sonra 30 Mart 2014 yerel seçimlerine Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak katılmıştır. Bu tarihte yapılan seçimde %43,8 oy oranı almayı başarmış ancak seçimi 32.187 oyla kaybetmiştir. Seçimi %44,9 oy oranıyla Melih Gökçek kazanmıştır.

Mansur Yavaş, 17 Nisan 2016 yılında CHP meclis üyeliğinden istifa etmiştir ancak 18 Aralık 2018 yılında yapılan CHP Meclis toplantısında, 2019 yerel seçimlerinde CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olması konuşulmuş ve kararlaştırılmıştır. CHP ile İyi Parti’nin yaptığı “Millet İttifakı”nın ortak kararlaştırdığı aday Mansur Yavaş olmuştur. Bunun sonucunda Yavaş, CHP’den aday olarak 2019 yerel seçimi yarışına katılmıştır. 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçim tüm adaylar için zorlu geçmiştir. Yavaş, oyların %50,9’unu alarak AKP’den aday olan Mehmet Özhaseki’ye karşı %3,6 oy farkıyla seçimi kazanmış ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştur.
Seçim sonuçlarının itirazı, oyların tekrar sayımı ve kesinleşmesi süreci sonunda 8 Nisan 2019 tarihinde YSK’dan mazbatasını alan Mansur Yavaş, resmi olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlamıştır.

Mansur Yavaş İletişim Bilgileri

8 Nisan 2019’da mazbatasını alıp resmi olarak göreve başlayan Mansur Yavaş, seçim süresince verdiği vaatleri sırasıyla yerine getirmiş ve halen icraatlerine ara vermeden devam etmektedir. İlke olarak benimsediği şeffaf ve sosyal belediyecilik anlayışı ile birçok kesimin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bugünlerde Corona Virüsü için yaptığı çalışmalarla gündeme gelmekte ve başkent halkına her açıdan destekte bulunmaktadır. Mansur Yavaş irtibat bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Mansur Yavaş Telefon Numarası: 

0(312) 505 20 00(Tamamen ücretsizdir.)

 

Mansur Yavaş İletişim Mail Adresi:

 

mansuryavas@hotmail.com

Mansur Yavaş WhatsApp Hattı

Seçimi kazandıktan sonra yaptığı icraatler ile gündemden düşmeyen Mansur Yavaş, yalnızca Ankara değil Türkiye’nin birçok ilinde yaşayan vatandaş tarafından takdir görmektedir. Yalnızca belediyecilik üzerine yaptığı çalışmalar değil sosyal alanda yaptığı dayanışmalar ile de sesini çokça duyurmuştur. Her gün binlerce vatandaşın çağrısını alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisinden talep edilen her şeyi yerine getirmek için son hızla çalışmalarını sürdürmektedir.

Mansur Yavaş ile direkt olarak iletişime geçebileceğiniz bir WhatsApp numarası ne yazık ki bulunmamaktadır.  Ancak Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu Mavi Masa adında bir hizmet birimi bulunmaktadır. “Çözüme ortak olun, yönetime katılın” sloganıyla hayata geçirilen mavi masa destek hattı ile amaç; Ankaralı vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek, kendisine ulaşan vatandaşların sorun, görüş ve taleplerinin çözülmesi için ilgili birimlere iletmek ve takibini yapmaktır.

 

Mavi Masa WhatsApp İletişim Hattı Numarası:

 

0(312) 153 00 00(Tamamen ücretsizdir.)

 

Mavi Masa Çağrı Merkezi: 

 

153(Tamamen ücretsizdir.)

 

Mavi Masa İletişim Mail Adresi: 

 

153@ankara.bel.tr

Mansur Yavaş Kimdir?

Seçim sonuçlarının itirazı, oyların tekrar sayımı ve kesinleşmesi süreci sonunda 8 Nisan 2019 tarihinde YSK’dan mazbatasını alan Mansur Yavaş, resmi olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlamıştır.

Mansur Yavaş İletişim Bilgileri

Mansur Yavaş ile direkt olarak iletişime geçebileceğiniz bir WhatsApp numarası ne yazık ki bulunmamaktadır.  Ancak Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu Mavi Masa adında bir hizmet birimi bulunmaktadır.

Mansur Yavaş Telefon Numarası 

0(312) 505 20 00(Tamamen ücretsizdir.)

Mansur Yavaş İletişim Mail Adresi

mansuryavas@hotmail.com

Mansur Yavaş Whatsapp Hattı

0(312) 153 00 00(Tamamen ücretsizdir.)

Mansur Yavaş Mavi Masa Çağrı Merkezi No

153

Bir önceki yazımız olan Show Haber İletişim Telefon Numarası ve Whatsapp İhbar Hattı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

3 yorum yapılmış.

  1. Mansur 11 Nisan 2020
  2. Sevgı 11 Nisan 2020
  3. Perihan çakıroğlu alkan 11 Nisan 2020

Bu yazıya yorum yap