Müge Anlı Kimdir? (Müge Anlı Biyografi)

Müge Anlı Biyografi

Sabah kuşağında Atv ekranlarının reyting rekortmeni Müge Anlı İle Tatlı Sert programının sunucusu olan ünlü gazeteci Müge Anlı kimdir? Müge Anlı evli mi bekar mı? Kaç çocuğu var? Detayları sizler için hazırladık…

Müge Anlı Kimdir?

19 Aralık 1973 yılında dünyaya gelen 46 yaşındaki Müge Anlı, Türk televizyoncu ve gazeteci olarak tanınmaktadır. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlayan Müge Anlı, yüksek lisans eğitimini ise hukuk üzerine Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Annesi ve babasıyla ilgili detaylı bilgi bulunmayan Müge Anlı’nın babasının İhsan Anlı olduğu ve tek çocuk olduğu bilinmektedir.

Müge Anlı Ünlü Oluşu

Son zamanlarda ismi sıkça geçen Müge Anlı, televizyon kariyerine ilk olarak magazinci Şenay Düdek ile Kanal D’de sundukları Dobra Dobra programıyla adım atmıştır. Magazin üzerine sohbetler ve konukları olan bu program bir dönemin magazin gündemini en yakından takip eden program olmuştur ve izleyiciler tarafından yüksek ilgi görmüştür. Beğeni toplayan bu programın ikinci dönemini ise ünlü bir diğer isim Pakize Suda ile yapmıştır.

Dobra Dobra programı ile sunuculuk deneyimi geliştiren ve insanlar tarafından yoğun ilgi gören Müge Anlı, televizyon tecrübesini farklı bir boyuta taşımak istemiştir ve sabah kuşağının vazgeçilmezleri arasında yer alan “Müge Anlı İle Tatlı Sert” programı ile Atv ekranlarında seyirci karşısına geçmiştir. Günümüzde de devam eden bu program faili meçhul cinayet ve kayıp olan yakınlarını arayan insanların başvurdukları bir program haline gelmiştir. Müge Anlı, hukuk konusunda sahip olduğu bilgi ve tecrübesi ile birçok sayıda faili meçhul cinayetin çözüme kavuşmasını sağlamış ve kaybolan birçok kişiyi ailesi ile bir araya getirmiştir.

2010 yılında yaptığı “Müge Anlı İle Mektubunuz Var” ve önceden Sinan Çetin’in sunumuyla ekranlara gelen “Film Gibi” programları da döneminin en çok sevilen ve seyredilen programları arasında yerini almıştır. Son olarak 2019 yılında Atv ekranlarında “Güven Bana” programını sunmuştur ve sabah kuşağında “Müge Anlı İle Tatlı Sert” programına devam etmektedir.

Müge Anlı Hayatı

Müge Anlı bir kez evlenmiştir. 1993 yılında gerçekleştirdiği evliliği 2008 yılında olaylı bir şekilde sonuçlanmıştır. Müge Anlı’nın eski esi Burhan Akdağ’dır. Burhan Akdağ da Müge Anlı gibi bir gazetecidir ve 3 evlilik geçirmiştir. Bu evliliklerin ikisini Müge Anlı ile gerçekleştirmiştir. 2008 yılında Müge Anlı ve Burhan Akdağ çifti olaylı bir boşanma yaşamışlardır. Müge Anlı eşinin kendisine şiddet uyguladığını belirtmiş ve şikayetçi olmuştur. O yılda bu olay basın gündeminde uzun süre yer almıştır.

Müge Anlı Kızı

Üstelik Müge Anlı bu olaydan sonra “Koynumdaki Yılan” adında bir kitap hazırlamıştır. Müge Anlı’nın Burhan Akdağ ile olan evliliğinden Lidya isminde bir kızı vardır.

Müge Anlı Kızı

Televizyon kariyeri magazincilik ile başlayan Müge Anlı zamanla tamamen sunuculuk alanına yönelmiştir. Yaptığı programlar ile genç – yaşlı her yaştan kesime hitap eden Anlı, çoğu programında yaptığı ani çıkışlar ile de sosyal medyada sık sık yer almaktadır. Yapmış olduğu Müge Anlı İle Tatlı Sert programı birçok farklı kesimden birçok farklı insanın sorunlarını çözmelerine yardımcı oldu. Üstelik faili meçhul birçok cinayeti de araştıran program bu yönü sayesinde emniyetle birlikte sıkı bir çalışma yürütmeye başladı.

Müge Anlı Projeleri

İnsanların kısa süre içerisinde güvenini kazanmış olan Müge Anlı’nın başlatmış olduğu “Sevgi İzi” projesi de engelli çocuğu olan ailelere ve alzheimer hastası olan aileler için umut oldu. Türkiye’de öncü kadın kimliğine sahip olan Müge Anlı çevresindeki insanlara ışık saçmak için çalışmalarına devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Ala Tokel Kimdir? (Ala Tokel Biyografi) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hiç yorum yapılmamış, yorum yazmak ister misin?

Bu yazıya yorum yap