PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ve WhatsApp Hattı

Osmanlı’dan yadigâr en eski kuruluşlarımızdan biri olan Posta ve Telgraf Teşkilatı, 1840 yılında hizmete girmiştir. Önce Osmanlı Devleti’nin ardından Türkiye’nin resmi posta firması olmuştur. Türkiye’deki hizmet veren en güvenilir ve en köklü kuruluşların başında gelmektedir. Son yıllarda ekonomik ve hesaplı hizmet ilkesi öncelikli tutulmaktadır. Eski dönemlerde sadece iletişim alanında hizmet veren PTT artık hemen hemen her alanda hizmet vermektedir. Açılımı Posta, Telefon Telgraf hizmetleri olarak kurulan PTT, başlıca hizmetlerinden bazıları, e-PTTAVM alışveriş sitesi, PTT Bank bankacılık sektörü, PTT Kitap, PTT Çocuk, PTT Kargo gibi birçok dala ayrılmıştır. Anonim şirket statüsüne 2013’te geçen PTT, Türkiye’de milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır.

PTT Kargo ise, kargo ve diğer önemli gönderilerinizi kısa sürede yapabileceğiniz evinizden ya da işyerinden alınıp gitmesi gereken yere teslim edilen kolay ve hızlı bir hizmet verir. Son yılarda birçok resmi ve özel şirket tarafında tercih edilen PTT Kargo, sunduğu ekonomik fiyat tarifesiyle de ön plana çıkmaktadır Her zaman müşteri memnuniyetini benimseyen dev şirket, daha iyi hizmet vermek adına yatırımlarını ve şubelerini artırmaya devam ediyor.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

PTT Kargo müşteri hizmetleri numarasını arayarak gönderinizi evinizden, işyerinizden alınmasını sağlayabilir, gönderilerinizin nerede olduğunu sorgulayabilir, teslimat ile ilgili zaman ve yer değişikliklerini bildirebilirsiniz. PTT Kargo müşteri hizmetleri 444’lü bir telefon numarası vardır.

444 1 788(Normal konuşma dakikalarınız veya tarife ücretiniz geçerlidir.)

olan müşteri temsilciliği numarası üzerinden önerilerinizi, şikayetlerinizi, kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. . www.ptt.gov.tr adresinde yer alan “Bize Ulaşın” formu doldurularak ya da PTT Kargo E-Posta adresi iinfo@ptt.gov.tr mail atarak ulaşmanız mümkün. Sosyal medya hesapları facebook.com/Ptt.Kurumsal, twitter.com/PTTKurumsal ve instagram.com/pttkurumsal adreslerinin yanı sıra destek hesapları facebook.com/PTTDestek/, twitter.com/PTTDestekTakip ile ulaşabilirsiniz.

PTT Kargo WhatsApp Hattı

PTT Kargo ya da PTT’nin diğer hizmetleri için ulaşabileceğiniz çok fazla alternatif var. Ancak diğerlerinden farklı ve özel bir sistem geliştiren PTT Engelli müşterilerini de unutmamış. İletişim adına gerçekten önemli olan bu ayrıntı da konuşma ve işitme engelliler için www.aloptt.gov.tr adresinden işaret dili bilen müşteri temsilciler ile görüntülü görüşme ya da aynı adres üzerinden web chat ile yazışarak bilgi alınabilmekte…
PTT Kargo whatsApp hattı kullanmıyor. Ancak yine Engelli vatandaşlar için kullanılan bir telefon numarasına SMS yoluyla ulaşa biliniyor. PTT’nin “Engelli dostu numaralar” adıyla hizmet veren telefona sadece SMS gönderile biliniyor. 0312 309 59 13(Normal konuşma dakikalarınız veya tarife ücretiniz geçerlidir.) numaralı telefon, tekrar belirtelim; engelli vatandaşların SMS ile ulaşabileceği bir hizmettir.

Bir önceki yazımız olan Turknet Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası ve WhatsApp Hattı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 yorum yapılmış.

  1. İsmail Aydemir 25 Mayıs 2019

Bu yazıya yorum yap