Tarçınlı Su Nasıl Hazırlanır Toz ve Çubuk Tarçınlı Su ile Kilo Verme

Fazla kilolar ve göbekte yağlanma günümüz kadınlarının en büyük sorunlarından ikisi. Her türlü diyeti deneyip sonuç alamadınız mı? Veya spor yapmanıza rağmen kilo veremiyor musunuz? Geleneksel yöntemlerden sonuç alamadıysanız tarçınlı su ile zayıflama yöntemini denemenizi öneririz.

Bir haftada beş altı kilo vermek istemez misiniz? İstiyorsanız tarçınlı suyu denemenizi mutlaka öneririz. Normalde sahlep üstüne, sütlaçların üstüne serptiğimiz tarçının bilmediğiniz özellikleri de var. Bu baharat yemeklere lezzet katmak dışında yağ yakmayı hızlandırıyor ve özellikle kadınların kilo vermesini sağlıyor.

Şimdi gelin biraz tarçına göz atalım ve tarçınlı suyun kilo verdirme özelliğinin üstünde duralım.

Tarçınlı su kilo verdirir mi?

Tarçının metabolizmayı hızlandırma ve yağ yakmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Hatta fitness ile uğraşan sporcular supplementler yerine sık sık tarçınlı suyu kullanarak yağ yakarlar. Tabii sporcular tarçını direkt tüketmezler. Çubuk ya da toz tarçını suya katarak tarçınlı su haline getirip içerler. Özellikle spordan önce içerseniz, sporda yağ yakımınız hızlanacak ve hem kilo verecek hem de kilonuzu kastan değil yağdan vereceksiniz.

Üstelik geri dönüşlerde tarçınlı suyu düzenli içen insanların daha dinç uyandıkları, daha genç hissetiklerini duyuyoruz.

Tarçınlı su ile zayıflama metodu

15 günlük sürede her gün sabah ve akşam içilen tarçınlı suyun kadın forumlarında, ekşi sözlükte, hatta reddit gibi yabancı forumlarda bile konuşulduğu gibi 5 kiloya kadar verdirme etkisi var. Kimi kişiler bir haftada 5 kilo kimisi 15 günde 5 kilo verdiğini iddia etse de gelen geri dönüşlerden tarçının kesinlikle zayıflamaya, yağ yakmaya etkisi olduğunu söyleyebiliriz.

Tarçınlı Su Yapılışı Malzemeler

Tarçınlı su için gereken malzemeler

Bir büyük bardak su
2 adet çubuk tarçın veya 1 tatlı kaşığı toz tarçın
İsteğe bağlı limon

Yapılışı

2 adet çubuk tarçını veya 1 tatlı kaşığı toz tarçını büyük bir cezveye alın ve ocağa koyun. Kaynayana kadar ara ara karıştırın. Ardından ocaktan alın ve tam soğumadan tüketin.

Bahsettiğimiz yöntem yerine tarçınlı suyu french press’e koyarak da yapabilirsiniz.

Ve arzu ederseniz içine avokado yaprağı, ayva yaprağı, incir yaprağı gibi bitkileri de ekleyebilirsiniz.

Tarçınlı suyun yan etkileri neler?

Tarçınlı su içmenin bilinen bir yan etkisi yok. Yalnız tarçınlı su içip üstüne çikolata, tatlı ya da karbonhidrat ağırlıklı beslenirseniz tarçınlı suyun kilo verdirmesi mümkün olmaz. Bu yüzden tarçınlı suyunuzu için ve yanında spornuzu, yediklerinize dikkat etmeyi de ihmal etmeyin.

Tarçınlı su faydaları

-Dinç hissetmenizi sağlar.
-Yorgun kalkmanızı önler.
-Yağ yakımını hızlandırır.
-Kilo vermeye yardımcıdır.
-Metabolizmayı hızlandırır.
-Tok tutar ve çok yemenizi engeller.
-Özellikle kadınlarda göbek bölgesindeki yağları yakıma yardımcıdır.

Tarçınlı Su Yağ Yakar Mı

Evet, tarçının metabolizmayı hızlandırma ve yağ yakmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Hatta fitness ile uğraşan sporcular supplementler yerine sık sık tarçınlı suyu kullanarak yağ yakarlar.

Tarçınlı Su Nasıl Hazırlanır

Şöyle: 2 adet çubuk tarçını veya 1 tatlı kaşığı toz tarçını büyük bir cezveye alın ve ocağa koyun. Kaynayana kadar ara ara karıştırın. Ardından ocaktan alın ve tam soğumadan tüketin.

Tarçınlı Suyun Faydaları

-Dinç hissetmenizi sağlar.
-Yorgun kalkmanızı önler.
-Yağ yakımını hızlandırır.
-Kilo vermeye yardımcıdır.
-Metabolizmayı hızlandırır.
-Tok tutar ve çok yemenizi engeller.
-Özellikle kadınlarda göbek bölgesindeki yağları yakıma yardımcıdır.

Bir önceki yazımız olan Acnelyse Krem Kullanımı Ve Cilde Faydaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hiç yorum yapılmamış, yorum yazmak ister misin?

Bu yazıya yorum yap