Yurtdışına İşçi Götüren Firmalar

İş yaşamını bir düzene oturtup yaşadığı şehirde hayatını sürdürebilen kişiler kadar şanslı olmayan birçok kişinin alternatiflerinden biri de yurtdışı iş ilanlarına başvurmak ve kendi mesleki deneyimlerine uygun olan işlerde çalışmak gelmektedir. Bu nedenle her geçen gün yurtdışı iş fırsatlarını değerlendirmek isteyen kişilerin sayıları büyük bir artış göstererek devam etmektedir. Dolayısıyla yurtdışına işçi götüren firmalar 2019 yılı içinde de en fazla merak edilen konuların başında gelmeye devam ediyor. Bizde yurtdışında çalışmak isteyen kişilere rehber olacak bir yazı kaleme alarak yurtdışı işçi götüren firmaları sizler için araştırdık. Ancak dilerseniz öncelikle insanları yurtdışında çalışmaya iten nedenleri kısaca açıklayalım.

Yurtdışında Çalışmak

Kişilerin yurtdışında çalışmak istemesinin nedenleri birbirinden farklılık gösterse de ortak olan nedenlerin başında daha iyi bir hayat sürmek ve çok daha iyi paralar kazanmak gelmektedir. Bazı kişiler aldığı eğitimi akabinde kariyer hedeflerken bazı kişiler ise yurtdışı iş imkanlarını değerlendirerek birikim yapmayı amaçlamaktadır. Tabi farklı ülkelerde yaşayarak maceraya atılmayı sevenlerin sayısı da hiçte az değildir. Birçok ülkede gelirin yüksek olması, sosyal hayatın daha kaliteli olması ve ekonomik anlamda daha iyi bir gelecek vaat etmesi gibi nedenlerde çok sayıda kişinin yurtdışı işlere yönlendirmektedir.

Yurtdışına İşçi Götüren Firmalar

Şimdi gelelim yurtdışında çalışmak isteyen kişilerin güvenle tercih edebileceği ve sonrasında mağduriyet yaşamayacağı şirketlerin hangileri olduğunu açıklamaya. İşte 2019 yılı içinde yurtdışı işçi götüren firmalarının listesi….
Gama Holding
Enka Holding
Rönesans Holding

Saydığımız bu 3 Holding, her yıl yurtdışı işçi alımı için gerek kendi sitelerinde gerekse çeşitli kariyer sitelerinde ilan yayımlayarak birçok kişinin yurtdışında çalışmasına olanak vermektedir. Genel olarak inşaat sektöründe işçi alımı yapan firmalar Avrupa ülkelerinin yanı sıra Orta Doğu ve Arap ülkelerinde de çalışmak için yurtdışı işçi alımı gerçekleştirmektedir. Bu firmalar hangi ülkeler için yurtdışı işçi alımı yapıyor diye soracak olursanız, hemen cevaplayalım;

Enka Holding: Enka Holding dünyanın hemen hemen birçok ülkesinde faaliyette bulunduğu için şu ülke veya bu ülke diye sınırlandırmak doğru olmaz. Bu firmanın resmi internet sayfasına girerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Rönesans Holding: Rönesans Holding, Hollanda, Avusturya, Belçika, Finlandiya, Katar, Libya, Kazakistan, Türkmenistan, Japonya ve Cezayir gibi ülkelerde çalışmak için her yıl personel alımı gerçekleştirmektedir.
Gama Holding: Gama Holding de başta Afrika ülkeleri olmak üzere, Rusya, Irak, Cezayir, Suudi Arabistan, Bahreyn gibi ülkelerde faaliyet gösteren şirketlerinin bünyelerinde istihdam etmek üzere çok sayıda eleman alımı yapmakta ve kişilere cazip yurtdışı iş olanakları sunmaktadır.

Ancak burada önemli bir hatırlatma yapmamızda fayda var diye düşünüyoruz. O da; yurtdışı iş fırsatlarını değerlendirirken başvuruda bulunacağınız firmanın kurumsal bir firma olup olmadığını, firmanın geçmişini ve faaliyet alanlarını detaylıca incelemeli ve firma ile yapacağınız iş sözleşmesinde yer alan maddelerin özlük haklarınızı karşılayıp karşılamadığını kontrol etmelisiniz. Böylece olası mağduriyetlerin ve haksızlıklarında önüne geçmiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Vodafone Bedava İnternet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hiç yorum yapılmamış, yorum yazmak ister misin?

Bu yazıya yorum yap